ALLSTARS GAME - PRAHA 6.4.2019

Letňany přivítaly největší šermířskou show v historii – ALLSTARS GAME 2019.

Vyprodaná BB Arena, skandující diváci nebo i mexické vlny. Taková atmosféra provázela celou sobotu 6. dubna 2019 unikátní šermířskou exhibici, kterou připravil a celý den také moderoval Jiří Beran, účastník LOH v Riu 2016 a člen domácího šermířského klubu SC Praha. Ten dokázal přilákat vskutku nevídanou společnost, když jeho pozvání přijali hned 4 olympijští vítězové, několik mistrů světa nebo vítězů kontinentálních mistrovství. Vedle 3 olympijských vítězů v šermu: 2008 Matteo Tagliariol (ITA), 2012 Ruben Limardo (VEN) a 2016 Jean-Michel Lucenay (FRA), nechyběl ani moderní pětibojař a vítěz Her v Londýně 2012 David Svoboda.
Program byl rozdělen do několika bloků. Celý den odstartoval turnajem dětí, po němž následovala autogramiáda hvězd a především možnost se všemi sportovci utkat přímo na planši! Odpolední program pak byl věnován již exhibičnímu turnaji, který se nesl v přátelské atmosféře podporované neuvěřitelným skandováním stovek fanoušků, jenž si tuto akci nenechali ujít. Z vítězství se nakonec radoval Francouz a olympijský vítěz z Her v Riu 2016 Jean-Michel Lucenay, který se k radosti českého publika utkal ve finále s českým reprezentantem Martinem Čapkem. Ten se vedle sportovní části staral také o pobavení publika, když ve finále měli chvíli oba šermíři místo kordů historické šavle nebo když v zápase s mistrem světa 2015 Anatoliym Hereyem (UKR) přenechal na několik zásahů zápas svému desetiletému svěřenci z SC Praha. Další český reprezentant, Pavel Pitra, obsadil v nabitém 12 členném poli 5. místo, když podlehl ve čtvrtfinále vítězi panamerických her 2018 Jesusu Lugonesovi z Argentiny. Závěrečný blok pak obstaral netradiční souboj týmů Sever proti Jihu, kde se z těsného vítězství 75:70 radoval tým Jihu, jehož kapitánem byl Řek Konstantinos Aggelis.

Allstars game by se neobešla bez několika sponzorů a především desítek dobrovolníků z pořádajícího klubu SC Praha! Děkujeme všem, kteří se na této výjimečné show podíleli.