Centrum sportovního šermu - SC Praha

SC PRAHA ŠERM spolek je jedním z nejúspěšnějších šermířských klubů v České republice. SC PRAHA má největší šermírnu v ČR v letňanské BB Areně, Tupolevova 710, vedle nákupního centra TESCO.

Za dobu své existence SC PRAHA vychovalo mnoho českých reprezentantů. Na seznamu svých úspěchů má například účást na Letních olympijských hrách (Rio 2016), dvě vítězství na turnajích světového poháru, bronzovou medaili z Mistrovství Evropy 2017, zlato a dvě stříbrné medaile z Mistrovství Evropy juniorů a nespočet domácích titulů mistrů České republiky. V současné době tvoří naši závodníci základ juniorské a seniorské reprezentace.

Naše šermířské centrum je vybaveno 16 planšemi na špičkové světové úrovni s možností trénovat každý den a s možností pořádání domácích i mezinárodních soutěží včetně světových pohárů.

Díky těmto úspěchům získalo SC PRAHA statut tréninkového střediska mládeže, která jsou v České republice pouze dvě. Tento systém umožňuje výchovu mladých šermířů od žáků až k reprezentaci České republiky.

V SC PRAHA pracuje 8 trenérů, z nichž většina jsou současní nebo bývalí vynikající reprezentanti. 
Sportovní šerm Praha to je SC PRAHA ŠERM SPOLEK. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás.