Finále MČR junioři, juniorky - 28.- 29.5.2016 Karlovy Vary

Nečekaně úspěšný víkend mají za sebou junioři a juniorky, které v Karlových Varech čekal finálový závod Mistrovství ČR. Po vleklých zdravotních potížích v průběhu celé sezony si asi lepší zakončení nemohla přát Alžběta Nevosadová. Ta v posledním závodě sezony triumfovala a v celkovém hodnocení ji to nakonec vyneslo až na stupínek nejvyšší a stala se tak juniorskou mistryní ČR. Vítězkou českého poháru se pak stala Kateřina Došková z Litoměřic
Vynikající výkony však předvedly i další závodnice SC, když v poli 30 startujících přidala 3. místo Veronika Bieleszová, 5. Eliška Nevosadová a 8. Ester Vincencová. Fantastické výkony pokračovaly druhý den v soutěži družstev, kde se o historický zápis zasloužila obě družstva, když zvítězilo družstvo SC A ve složení A. Nevosadová, E. Nevosadová a K. Potočková a 2. příčku obsadilo družstvo SC B ve složení V. Bieleszová, K. Červenková, T. Ribarova a E. Vincencová.

Mezi 28 juniory se do finále probojovali 2 zástupci SC. Jan Ernée a Kristian D´Amico vybojovali shodně 3. místo a Kristianovi to v celkovém hodnocení přineslo 2. místo v MČR. Zvítězil a mistrovský titul si odnesl Jakub Jurka z Dukly Olomouc, vítězem českého poháru se stal domácí Martin Rubeš. MČR juniorů bylo zakončeno turnajem družstev, kde obsadilo jediné družstvo SC ve složení M. Brykner, J. Ernée a M. Salzer 4. místo. Zvítězilo družstvo Dukly Olomouc.

FOTOGRAFIE ZDE