Finále MČR mladší žáci, mladší žačky - Bělá pod Bezdězem 21.-22.5.2016

Z finále MČR jednotlivců mladších žáků a mladších žaček přivezli naši šermíři 4 medaile ze 6 možných. Mezi 39 mladšími žáky se až do finále probojoval Kryštof Pohnan, kde sice podlehl pozdějšímu mistru a vítězi ČP Františku Coufalovi, nicméně to Kryštofovi vyneslo celkově bronzovou medaili v seriálu MČR. V opačném pořadí, tedy bronz z finále a stříbro z MČR si navíc odnesl další zástupce SC Robert Klaus.
Mezi mladšími žačkami si pak všechny trofeje odnesla Tereza Havlínová, jenž jednak vyhrála finálový turnaj, získala titul mistryně ČR a současně se stala i vítězkou českého poháru. Ve finálovém turnaji 14 závodnic navíc vybojovala 3. místo Eva Štěpánová a 6. Francesca Devincenzo. Pro Evu to v celkovém hodnocení znamenalo vynikající stříbrnou medaili v pořadí MČR.
V turnaji družstev přidali naši závodníci 2 stříbrné medaile v obou kategoriích. Mezi 10 družstvy, kde vyhrál domácí tým byli stříbrní Robert Klaus, Kryštof Pohnan, Sebastian Stirber a Marek Zeman. Mezi 3 družstvy mladších žaček, kde zvítězil tým USK, byly o jediný zásah stříbrné Francesca Devincenzo, Anna Dunděrová, Tereza Havlínová a Eva Štěpánová.

FOTOGRAFIE ZDE