Finále MČR mužů a žen Liberec. Jiří Beran pošesté mistrem, Veronika Bieleszová stříbrná, družstva mužů zlaté a bronzové

Jiří Beran (SC Praha) ve finále mistrovství ČR kordu mužů potvrdil, že je nejlepším českým kordistou. Ve finále Mistrovství ČR dominoval, když nepoznal za celý den hořkost porážky. K vítězství v turnaji přidal v celkovém hodnocení titul mistra ČR a současně i vítěze Českého poháru pro sezonu 2015/2016. V turnaji, kde startovalo 46 závodníků, navíc přidali 3. místo Martin Čapek a Pavel Pitra. Mezi šermíře SC se vtěsnal pouze celkově druhý Jakub Jurka z Dukly Olomouc.
Roli favoritů pak potvrdili závodníci SC i v soutěži 13 družstev, kde v sestavě Jiří Beran, Martin Čapek, Martin Hoyer a Pavel Pitra získali zlato a vynikající bronzové medaile přidalo i družstvo SC Praha B ve složení Zdeněk Coufal, Kristian D´Amico, Marek Dolejší a Matěj Salzer.

Ve finále mistrovství ČR v kordu žen dosáhla životního výsledku teprve čtrnáctiletá žačka Veronika Bieleszová, jenž zaskočila své soupeřky a spanilou jízdou se dostala až do absolutního finále. Zde sice podlehla mistryni ČR a vítězce Českého poháru Michaele Pěchovové z USK, nicméně stříbro z finále MČR, které Veroniku katapultovalo na 3. místo v celkovém hodnocení mistrovství ČR má bez nadsázky hodnotu zlata.
V turnaji 9 družstev žen pak obsadilo 7. místo družstvo SC Praha A ve složení Veronika Bieleszová, Kateřina Červenková a Allysa Parkhurst. Pátý titul v řadě si odnesly šermířky Dukly Olomouc.

FOTOGRAFIE ZDE