Finále MČR minižáci, minižačky - Teplice, 11.-12.6.

Ve finále MČR minižáků a minižaček v Teplicích se představilo celkem 29 chlapců a 21 děvčat. Turnaj, kde před zahájením všichni navštívili školní planetárium, rozšířil sbírku letošním medailí o 2 cenné kovy. Mezi minižáky vybojoval jak v závodě, tak v hodnocení MČR stříbrnou medaili Petr Štěpán a za bodování všech závodů, tedy i zahraničních, si odnesl vítězství v Českém poháru pro sezonu 2015/2016. Do finálové osmičky se probojoval ještě Karím Choun, jenž nakonec obsadil v turnaji 5. místo.
Mezi děvčaty se do finálové osmičky žádná z našich šermířek neprobojovala. Mistrovské tituly si odnesli kordisté z Bělé pod Bezdězem – Adéla Šafránková a Ondřej Procházka.
Druhý cenný kov přidali naši závodníci v turnaji 13 družstev, kde se 2 týmy SC (ze 4). Probojovali do finále a nakonec družstvo ve složení Matěj Kuchař, Tobias Průša a Petr Štěpán získali velmi cenné bronzové medaile. Podobným úspěchem skončilo i družstvo Lukáš Bauer, Karím Choun a Marco Van Gansen, které skončilo na 7. místě. Mistry se stali šermíři Karlových Varů.
Pro většinu závodníků se jednalo o vůbec první turnaj Mistrovství ČR v životě. Všem patří veliká pochvala za celoroční snahu a bojovnost. Vedle trenérů a pomocníků pak patří velké poděkování i množství rodičů, za jejichž přispění byl tento turnaj dotažen až do zdárného konce.

FOTOGRAFIE Z MČR ZDE