Mistrovství Evropy juniorů a kadetů – Novi Sad 29. 2. – 9. 3. 2016

Nejen pro letňanský klub SC Praha, ale i pro Českou republiku se uplynulé MEJ/MEK stalo jedním z nejúspěšnějších v historii a to především ziskem 2 cenných kovů!

Po odšermovaných závodech v mladší kategorii kadetů a kadetek (do 17 let), kde náš klub neměl žádného zástupce, přišly na řadu kategorie juniorů a juniorek (do 20let). Mezi kordisty startoval Kristian D´Amico a Alžběta Nevosadová. Kristian se po nepříliš dobře odšermované skupině (2:4) nakonec dokázal v eliminaci probojovat nejprve mezi nejlepších 64, když porazil Estonce Gusarova 15:7 a následně i Bulhara Dikova 15:6. Když poté podlehl Španělu Gavaldovi 9:15, obsadil mezi 111 závodníky solidní 32. místo.
Fantasticky ten den šermoval Martin Rubeš (Lokomotiva Karlovy Vary), který svou vítěznou pouť ukončil až v prodloužení ve finálovém zápase a vybojoval tak po 2 letech další medaili pro Českou republiku, tentokrát stříbrnou.

Alžběta Nevosadová odšermovala skupinu s výsledkem 3:3 a získala mezi 90 kordistkami přímý postup mezi 64. Zde však v posledních vteřinách prohrála s Izraelkou Gavrielkovovou těsně 14:15 a obsadila celkové 48. místo.

Úžasné představení si však připravilo družstvo kordistů ve složení Kristian D´Amico (SC Praha), Martin Rubeš (Lokomotiva Karlovy Vary), Jakub a Tomáš Jurkovi (oba Dukla Olomouc). Tento tým, jemuž před závody patřilo 11. místo v evropském žebříčku nejprve deklasoval tým Řecka 45:15, poté Španělsko 36:28 a následně i favorizovanou Itálii 39:38 v prodloužení. V boji o finále sice český tým prohrál s pozdějšími vítězi z Maďarska 44:45 opět v prodloužení, nicméně chuť si spravili v boji o 3. místo s týmem Ruska, jenž porazili 43:37 a pověsili si tak na krk bonzové medaile. Kristian se tak stal 3. juniorským medailistou odchovaným v našem klubu. První byl Jiří Beran (jednotlivci - stříbro, Keszthely 2001) a druhý Aleš Jungmann (družstva - stříbro, Espinho 2004)

Nelze opomenout ani vynikající výsledek již zmiňovaného Jakuba Jurky v kordu kadetů, který si ze závodu MEK odvezl 8. místo a stal se za uplynulou sezonu celkovým vítězem kadetského světového žebříčku.

Budeme se těšit na předvedené výkony na blížícím se Mistrovství světa – Bourges 1. - 10. 4. 2016 (bourges2016.com)!

FOTOGRAFIE Z ME A MEJ ZDE