MISTROVSTVÍ SVĚTA 2022

V české výpravě na červencovém MS v Egyptě nechyběli naši 3 zástupci Veronika Bieleszová, Kateřina Saligerová a Jiří Beran.

Nejprve si v soutěži jednotlivců zajistily postup ze skupin kordistky, když shodně zašermovaly skupinu 4:2. Po následném volném losu obě čelily soupeřce z Izraele. Zatímco Veronika Bieleszová jí podlehla 10:15 a obsadila 72. místo, Kateřina Saligerová si výhrou 15:9 zajistila postup do hlavní soutěže. Tam v prvním zápase podlehla Maďarce Muhariové a mezi 192 kordistkami obsadila celkové 48. místo.
V soutěži družstev pak po 2 výhrách a 3 prohrách přidaly děvčata (Bieleszová, Saligerová, Pěchovová) mezi 33 státy 14. místo.

V soutěži kordistů unikl Jiřímu Beranovi nejprve těsně postup ze skupiny, kde si připsal jedinou porážku oproti 5 výhrám a po volném losu bohužel prohrál i v zápase o postup do hlavní soutěže s Indem Singhem 14:15. V konkurenci 192 závodníků tak obsadil 66. místo.

Úspěchem  skončil turnaj družstev, kde český tým kordistů ve složení Beran, Čupr, Jurka, Rubeš obsadil po 4 výhrách a 2 prohrách 10. místo mezi 44 státy!

Obrovská gratulace nakonec míří brněnskému fleretistovi Alexandru Choupenitchovi, který až v boji o medaili prohrál nejtěsnějším rozdílem 14:15, přesto svým 7. místem prokázal svou extratřídu!

Gratulujeme!